VRONY-RBK
VRONY-RBK / Hazai szakmai kapcsolatok, együttműködések

Hazai szakmai kapcsolatok, együttműködések

KézenFogva Alapítvány 

(http://www.kezenfogva.hu/)

ÜGYVEZETŐ IGAZGATÓ: Pordán Ákos 

Budapest, 1093 Lónyay u. 19.

Levelezési cím: 1461 Bp. Pf.: 234.

Telefon: +36 1 215 52 13

+36 1 217 81 00 +36 476 06 55

Fax: +36 1 217 81 15

Adószám: 18050495-2-43

E-mail: kezenfogva@kezenfogva.hu

A KézenFogva Alapítvány 1993 óta dolgozik a befogadó társadalomért, melyben a fogyatékos emberek képesek méltósággal élni napjaikat. A fogyatékos emberek közül is a leghátrányosabb helyzetben lévő értelmi fogyatékos és halmozottan sérült emberek ügyének támogatását választották feladatul. A fogyatékos egyént környezetébe ágyazva érik el közvetlenül és közvetetten, életének minden fázisában: a családon keresztül, a szakembereken át, az ellátásban résztvevő szervezeteken keresztül vagy a társadalom egészét megszólítva dolgoznak. Alapelveik: - újító és folyamatosan fejlődő tudatos és tervezett működés, - szakmai hitelesség és fenntartható minőség, - rendszerelméletű és multiplikálható megoldások, - számon kérhetőség és átláthatóság. A fogyatékos emberek életminőségének alakulása számukra a magyar társadalom érettségének tükörképe. Amíg egy társadalom nem tudja elfogadni és megbecsülni azt, hogy attól egész, ha az egyének különbségeit befogadja, addig nem érték el álmunkat, és van min dolgozniuk.

 Down Alapítvány

 (http://www.downalapitvany.hu/)

Down Alapítvány

 Központi Iroda

1145 Budapest, Amerikai út 14.

Tel.: 363-6353

Az Alapítvány elnöke: Dr. Gruiz Katalin 

E-mail cím: down@downalapitvany.hu

A Down Alapítvány céljai

A Down Alapítvány középsúlyos értelmi fogyatékos és halmozottan sérült gyermekek, fiatalok és felnőttek fejlesztését, önálló életvitelének segítését, valamint családjaik támogatását tűzte ki céljául, annak érdekében, hogy lehetőleg minden értelmi fogyatékos gyermek családban nőhessen fel, felnőttként pedig a lehető legközelebb jusson az önálló élet megvalósításához.

A megvalósítás módja

Az alapítvány egy olyan modell-szolgáltatórendszert tart fenn, mely a sérült embert a születésétől időskoráig támogatja. Ez a modell-rendszer azt demonstrálja, hogy a sérülteket támogató hagyományos ellátó rendszernek (intézetek) vannak alternatívái. Vannak olyan, az integráción és inklúzión alapuló szakmai megoldások, melyek a sérült gyermeket nevelő családok, majd később a sérült fiatal és felnőtt ember életét azokon a pontokon támogatják meg, ahol egyedül nem birkóznának meg a problémákkal, vagy nehezebben boldogulnának. Ezzel lehetővé válik, hogy mindenki máshoz hasonló életet élhessenek tanulással, maximális fejlődéssel, pénzkereső munkával, saját élettérrel, saját családdal. Ez a fajta segítés a sérült embertől elvárja a tőle telhető maximumot, önbizalmat ad, önértékelésre és önbecsülésre tanít.

Végtaghiányos Gyermekekért Alapítvány 

(http://www.vegtag.hu/ )

Központi Iroda: 1054 Budapest, Steindl Imre utca 11.

Tel.: (1) 331-5579

Tel/fax:(1) 331-5366 

E-mail: vgya@mail.eol.hu


A végtaghiányos gyermekeket segítő tevékenységet 1984-ben kezdte az alapítvány, 'A Végtaghiányos Gyermekekért' Alapítvány 1988 óta működik. Amikor a szülők és a barátaik létrehozták ezt a szervezetet, akkor azt a célt tűzték magunk elé, hogy gyermekeiket képessé tegyék az önálló életvitelre. Kiválasztották azokat a legfontosabb tevékenységeket, amelyek céljaikat leginkább szolgálják: a testi és szellemi fejlesztést.

 1. Az önálló életvitelre való felkészítés egyik legfontosabb része a testi fejlesztés, amelynek több fontos elemét működésük kezdete óta olyannyira alapvető feladatnak tartanak, hogy megszerveztük újszülött kortól 18 éves korig a végtaghiányos gyermekek testi fejlődését követő szakorvosi és gyógytornászi gondozás lehetőségét.

2. Az önálló életvitelre való felkészítés másik fontos eleme a szellemi fejlesztés, vagyis minél több olyan ismeret elsajátítása, amely megkönnyítheti a munkavállalást, munkavégzést. Ezt szolgálják az intenzív nyelvtanfolyamok, a számítástechnikai-, kommunikációs- és gazdasági ismereteket nyújtó nyári táborok. Az általuk meghirdetett pályázatokkal ösztönzik a gyermekeket nyelvvizsgák letételére, gépkocsi vezetői engedély megszerzésére vagy más hasonló fontos ismeretek elsajátítására is. Az évenként meghirdetett dr. Lénárt György Emlékdíj pályázat a gyermekek kreativitását, alkotókedvét próbálja felkelteni, és bemutatni.

Alapítványuk országosan működik budapesti központtal. Jelenleg Győrött és Kecskeméten működtetnek helyi csoportokat. Rendszeres kapcsolatot tartanak a hazai tudományos társaságokkal, civil csoportokkal és a külföldi társszervezetekkel.


"Dávid" Achondroplasiások Társasága -"David" Society of Achondroplasia

(http://www.kisemberek.hu)

Székhely: 1191. Budapest, Hunyadi u. 31.

Tel/Mobil: +36 30 475-5995

Email: kisemberek7@gmail.com

A társaság 1996-ban alakult "DÁVID" Achondroplásiások Társasága néven. Kezdetben az achondroplásia  rendellenességgel született egyének és családtagjaik számára hozták létre. A kisnövésnek ma több mint száz formája ismert, azok oka különböző. Az általános életviteli problémák azonban nagyon is hasonlóak, így jó ideje már nem működnek kizárásos alapon. Olyan egyének is társultak hozzájuk, akik más növekedési rendellenességgel születtek. Ezért megváltoztatták nevünket is, Dávid Kisemberek Társasága lettek hivatalosan. Ez fejezi ki pontosabban jelenlegi céljukat és feladatukat. DÁVID, mert ő volt a bibliai történetben az, aki az óriás Góliátot legyőzte. Feladatuk leküzdeni minden társadalmi előítéletet, mellyel a kisembernek szembe kell néznie. Gyakran tapasztaljuk, hogy a társadalom a külső alapján ítélkezik és képtelen az igazi értékeket figyelembe venni. Ez leginkább az óvodai, iskolai beilleszkedésnél, álláskeresésnél válik hangsúlyozottan érezhetővé. Céljaik közé tartozik elősegíteni az óvodai, iskolai, szakmai és általában a társadalmi integrációt. Felvilágosító munkájuk szól az egyénnek és családjának, itt orvosokra, szakemberekre támaszkodnak. Az ő segítségükkel próbálják a rendellenességekből adódó egészségügyi problémák optimális megoldását biztosítani. A mindennapi életviteli problémák megoldásában a társaság tagjai egymást támogatják, ötleteikkel segítik.